placeTürkiye (Turkey)

Tonsillektomi işlemi hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Artık doktorunuzun bu işlemi yaklaşık 5 dakika içinde tamamlamasını sağlayan eksiksiz bir çözüm mevcut.2,††

Bu yeni teknoloji sayesinde, diğer tekniklere kıyasla ameliyat sonrası daha az kanama2 ile daha hızlı iyileşebilirsiniz.1,2

Medtronic'in sunduğu cerrahi işlem çözümü

Tonsillektomi cihazı, tonsillektomilerin tonsil yatağı şeklini alması için özel olarak tasarlanmıştır.

Cerrahlar için hasta bakımının güvenle yapabilecekleri daha iyi bir tonsillektomi işlemi olduğuna inanıyoruz.

Tonsillektomi cihazı:

  • Cerrahi işlem sırasında karşılaşabileceğiniz kanamayı azaltabilir2
  • Cerrahın ve ameliyathane personelinin kurulumu daha hızlı gerçekleştirebileceği daha etkili bir işlem sağlar1,†

Hasta bakımını devamlı geliştirmek için tasarlanmış bir cerrahi yenilik.

Medtronic tonsillektomi cihazı, tonsilleri alırken damarların kalıcı olarak mühürlenmesi için gelişmiş bipolar enerji kullanır. Klemplenen dokunun empedansını sürekli ölçen ve dokuda istenen etkiyi korumak için enerji düzeylerini ayarlayan enerji platformları tarafından desteklenir. Mühürleme tamamlandığında enerji iletimini otomatik olarak durdurur.

  • † Krishnan çalışmasında ameliyat süresini analiz ederken ortalama değer kullanılmıştır. Vangelis G. Alexiou, Mary Sheryll Salazar-Salvia çalışmasında ameliyat süresini analiz ederken ortalama analiz kullanılmıştır.

  • †† BiZact™ tonsillektomi işlemi, hem deneyimli hem eğitim gören cerrahlar için ameliyat süresini kısaltmış ve ortalama 5,1 dakikaya düşürmüştür (aralık: 1,5 - 26,5 dakika).

  • 1. Vangelis G. Alexiou, Mary Sheryll Salazar-Salvia. Modern Technology-Assisted vs Conventional Tonsillectomy: A Meta-analysis of Randomized Controlled Trials. Arch Otolaryngol Head Neck Surg. 2011;137(6):558-570.

  • 2. Krishnan G. ve ark. BiZact- A pilot çalışması kullanılarak 186 çocuk ve yetişkin üzerinde yapılan tonsillektomi. Klinik Otolarengoloji. Mayıs 2019, Sayı 44 Yayın 3, s392-396