placeTürkiye (Turkey)

SIGNIA™ Stapler Sistemi

Signia™, tüm Tri-Staple™ teknolojisi kartuşlar ile uyumlu akıllı bir stapler platformudur.

 Signia™ Stapler Sistemi:

  • Güçlü rotasyon, artikülasyon ve ateşlemeyi tek elle gerçek bir tasarımda birleştirir
  • Tri-Staple™ teknolojisini en tutarlı sonuçlar için optimize etmek üzere ateşleme hızını otomatik olarak ayarlar
  • Cerrahi karar alımını desteklemek üzere kapama ve ateşleme gücü hakkında ekran aracılığıyla gerçek zamanlı geri bildirim verir

Adaptif Stapler Teknolojisi

Kanıtlar gösteriyor ki daha kalın dokularda daha yavaş ateşleme yapmak, daha yüksek oranda düzgün B formasyonlu zımba elde edilmesini sağlıyor.1

Signia™ stapler ateşlendiğinde doku için uygun olan ateşleme hızına otomatik olarak ayarlanır ve daha kalın dokuların doğru zımba uzunluklarında kapanmasına olanak sağlar.

Signia™ stapler platformuyla kullanılması halinde, bu teknoloji, tüm Tri-Staple yükleme ünitelerimizle çalışır.

Basınç Kuvveti Ölçümlemeleri

Signia™ stapler dokuyu kapamak için gerekli gücü ölçer ve stapleri ateşler. Şu şekilde çalışır:

  • Değişken doku kalınlıklarında, ölçümlenen basınç gücüne göre üç seçenek geliştirilmiştir.
  • Stapler formasyonunu optimize etmek üzere, her bir seçenek için ateşleme hızı programlanmıştır
  • Daha yüksek fors ölçümü, daha kalın ve zorlu dokuları veya çeneler arasında yabancı madde olabileceğini ifade eder

Yeniden Kullanılabilir ve çok yönlü Platform

Signia™ Zımbalama Sistemi, Medtronic'in sadece teknoloji ile değil, aynı zamanda size nasıl yeni teknoloji getirdiğimizle ilgili yenilik yapma arzusunun kanıtıdır. 300 vakada kullanılabilen reusable stapler cihazı ortaya koyarak ve bunu tek kullanımlık elektrikli kılıfla birleştirerek , yeni ve inovatif teknolojiyi gerçekci bir maaliyet ile vakalara adapte etmemizi mümkün hale getiriyor.

Yakın ve orta vadede, Signia™ Platformuna yeni adaptörler getirerek platformu genişleteceğiz. Bu, akıllı zımbalamanın faydalarını hem Açık hem de Endoskopik Zımbalamanın birçok yönüne getirmeye başlayabileceğimiz anlamına gelir.

Nasil çalışır

Tri-Staple™ 2.0 ile Gerçek Zamanlı Geribildirim

Tri-Staple™ 2.0 özel yedek ünitesi ve kartuşlar, işleminiz sırasında bilgi iletebilen bir bilgisayar çipi ile donatılmıştır.

Signia™ ve  Tri-Staple™ 2.0 birleştirildiğinde, öncelikle stapler cihazı üzerindeki OLED ekranından sıkıştırdığınız dokuyu gösteren bilgi alırsınız.

Stapleri ateşlediğiniz esnada, Signia'da bulunan adaptif ateşleme teknolojisini görsel geri bildirimle gözlemleyeceksiniz.

Tri-Staple™ 2.0 özel yükleme üniteleri mevcut tüm stapler mekanizmalarımızla kullanılabilir. Signia™ ile eşleştirildiklerinde, şimdiye kadar teknolojik olarak en gelişmiş zımbalama sistemimizden faydalanırsınız.

OR Staff holding Signia Stapling Platform

ilgili teknolojiler

  • 1-2. Dahili test raporu # R2146-151-0 temel alınmıştır. Elektrikli Zımbalama Hızı DOE. Analiz ve ASA Parametreleri, 2015

  • † N=243 zımbalama. Grafik, ön ex vivo domuz modeli verilerine dayanan değerleri temsil etmektedir. Kullanıcının manuel kolu kullanarak zımba yerleştirebileceği çeşitli hızları temsil eder. Bu veriler Signia™ Sistemi için en uygun çalıştırma hızlarını geliştirmek için kullanılmıştır.